SZUKAMY partnera
SZUKAMY partnera biznesowego W POLSCE
Skontaktuj się z nami

Możliwość instalacji kontrolnego Monitora MX10

Jeśli uważasz o nabyciu naszego urządzenia do zdalnej kontroli i monitoringu napięcia na przewodzie ogrodzenia, przeczytaj sobie niniejszy artykuł poświęcony różnym możliwościom podłączenia Monitora. Poprzez prawidłowe wykorzystywaniu otrzymasz więcej czasu dla swoich ulubionych czynności i będziesz wiedzieć, że Twoje ogrodzenia elektryczne znajdują się w jak najlepszej kondycji.

Myśli na odpowiednie oznaczenie

Jeśli planujesz zastosowanie od razu kilka monitorów i wykorzystanie na dobre ich potencjału, istotnym jest prawidłowe oznaczenie każdego usytuowanego Monitora MX10. Kiedy dojdzie do uruchomienia alarmu, natychmiast na podstawie nazwy poznasz, w jakiej sekcji ogrodzenia powstał problem (np. "Monitor u lasu" albo "Wartownik 2"). Dzięki temu natychmiast wiesz, do którego miejsca wyruszyć i nie jesteś zobowiązany długo przeszukiwać całe ogrodzenie. Podłączenie monitora do ogrodzenia jest bardzo proste i szybkie, przy pomocy kabla przyłączeniowego z konektorem FASTON i praktyczną końcówką zaciskową, który łatwo podłączysz do dowolnego przewodu ogrodzenia. Do sterowania monitorem służy magnes, kiedy monitor sygnałem dźwiękowym potwierdzi swój stan. W ten sposób unikniesz temu, że przechodzący żartowniś będzie Ci na złość wyłączać Twój monitor, kiedy Ty tego nie chcesz. Całe urządzenie powinno być projektowane tak, aby osiągnąć minimalne zużycia energii. Korzyścią jest wyjątkowa żywotność baterii 1 rok.

monitor-mx10-zapojeny-na-ohrade
Monitor kontrolny przyłączony do ogrodzenia elektrycznego

Ilość Monitorów przyłączonych do ogrodzenia jest nieograniczona. Jedynym limitem jest to, że centralne urządzenie FENCE GATEWAY GW10 umożliwi przyłączenie aż 6 urządzeń, natomiast więcej inteligentne urządzenie centralne FENCE WiFi GATEWAY GW100 umożliwia przyłączenie nawet aż 12 urządzeń. Jeżeli więc posiadasz dwie jednostki centralne GW100, możesz spokojnie przyłączyć 20 i więcej monitorów. Wszystko zależy od wolnych slotów w centralnej gateway.

Sposoby wykorzystywania Monitora

Monitor można instalować na ogrodzenie i wykorzystywać w różne sposoby. W poniższym tekście przedstawione i objaśnione są najczęściej warianty przyłączenia. 

1. Zwykła instalacja

Częstym sposobem wykorzystywania urządzenia monitoringu jest instalacja więcej monitorów do jednego ogrodzenia, które w ten sposób podzielimy na kilka sektorów. Korzystne rozwiązanie przede wszystkim w przypadku dłuższych ogrodzeń. Monitory zalecamy usytuować w gorzej dostępnych i więcej odległych miejsc. W przypadku spadku napięcia na linii ogrodzenia, konkretny monitor zamelduje alarm. Natychmiast więc poznasz, że awaria ogrodzenia powstała w sekcji z monitorem kontrolnym z nazwą np. "Wartownik 2". Szybko więc wykryjesz, w której sekcji doszło do problemu, i nie jesteś powinien śledzić po całym ogrodzeniu. Dla każdy monitor sam nastawisz wartość napięcia, przy którym dojdzie do uruchomienia alarmu. 

Standardowa instalacja urządzenia monitoringu

Standardowa instalacja urządzenia monitoringu

2. Instalacja do problematycznych miejsc i przy wejściach

Następną możliwością przyłączenia monitorów może być instalacja przy wejściach do ogrodzenia i w problematycznych miejscach. Jeżeli generatorem zasilasz kilka ogrodzeń, przy pomocy tej instalacji będziesz mieć przegląd o każdej, gdzie będzie usytuowany monitor. W przypadku alarmu więc natychmiast wykryjesz, w którym ogrodzeniu dochodzi do obniżania napięcia. Monitory instaluj do miejsc, w których często dochodzi do problemów. Chodzi o miejsca w pobliżu lasu, gdzie zwierzyna leśna uszkodziła przewody, albo do tego może dojść w częściach w pobliżu powierzchni wodnych. W przypadku, że dojdzie do podwyższenie poziomu wody i na skutek tego dojdzie do kontaktu z przewodem, monitor natychmiast informuje o spadku napięcia.

Instalacja przy wejściu do ogrodzenia i w miejscach krytycznych
Instalacja przy wejściu do ogrodzenia i w miejscach krytycznych

3. Przy wejściach do ogrodzenia

Jeśli wykorzystujesz jedno źródło zasilania np. dla trzech ogrodzeń, instaluj monitory kontrolne przy wejściach do ogrodzeń. Dzięki temu wykryjesz, w którym ogrodzeniu został uruchomiony alarm, a nie będziesz tracić czasu na przeszukiwanie. Będziesz mieć przegląd o każdym ogrodzeniu.

Przykład instalacji monitorów przy wejściach do ogrodzenia

Przykład instalacji monitorów przy wejściach do ogrodzenia

4. Dozorowanie zamknięcia bramy

Twoje wybiegi znajdują się w pobliżu dróg? Stało ci się, że po siebie turyści nie zamknęły bramę? Mamy dla Ciebie rozwiązanie i to przyłączenie monitora do uszka izolatory kołowego do bramy. Po otwarciu bramy będziesz wiedzieć, że uszko dla zahaczenia rękojeści jest bez napięcia. Monitor natychmiast zareaguje i połączy się z centralną gateway, która Państwo informuje o powstałej sytuacji.  W przypadku podłączenie jest korzystnym ogrodzenie połączyć kablem wysokonapięciowym.

Przyłączenie monitora do kontroli zamknięcia bramy do ogrodzenia
CaptioPrzyłączenie monitora do kontroli zamknięcia bramy do ogrodzenia 

Jak to całe działa?

  • 1. Kiedy dojdzie do stopniowej utraty napięcia na ogrodzeniu, monitor natychmiast reaguje i przekaże informację do centralnej gateway.
  • 2. Gateway operatywnie oceni sytuację i prześle ostrzeżenie do telefonu komórkowego i e-mail.
  • 3. W telefonie komórkowym będzie przedstawiona notyfikacja z informacją, którego ogrodzenia wiadomość dotyczy. Następnie wystarczy przy pomocy telefonu komórkowego wyłączyć zasilanie konkretnego ogrodzenia, i to za pośrednictwem aplikacji fencee Cloud.
  • 4. Po eliminacji usterki ogrodzenia bierz telefon i jedynym kliknięciem generator znów uruchomisz i skontrolujesz napięcie.

How it works - Monitor MX10

 

„Jeśli będziesz miał pięć monitorów rozmieszczonych po swoich ogrodzeniach, możesz sobie monitory przedstawić jako pięć różnych ludzi, którzy nieustannie kontrolują pięć różnych sektorów.“

Obejrzyj wideo

Detaliczny pokaz Monitora MX10, w którym ujawnisz, co wszystko jest częścią opakowania i też co wszystko monitor potrafi.

Monitor jest wyposażony w antenę podstawową z zasięgiem aż 10 km. Do podwyższenia zasięgu sygnału między monitorem i gateway, można zastosować antenę zewnętrzną i w ten sposób zwiększyć zasięg komunikacji aż do odległości 30 km. W kolejnym artykułu ujawnisz, jak antenę zewnętrzną instalować aby osiągnąć najlepszą transmisję.

W przypadku pytań, prosimy skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy Ci rady dotyczącej instalacji monitora kontrolnego albo w sprawie jakiegokolwiek produktu inteligentnej farmy. 

Napisz do nas

* *

Przesyłając formularz wyrażam zgodę przetwarzanie danych osobowych