SZUKAMY partnera
SZUKAMY partnera biznesowego W POLSCE
Skontaktuj się z nami

Instalacja systemu nowoczesnej inteligentnej farmy w ZOO i zamek Zlín-Lešná

Na jesień 2021 roku zrealizowaliśmy zabezpieczenie wybiegów w ogrodzie zoologicznym Zlin. Zainstalowaliśmy nasz system inteligentnych ogrodzeń elektrycznych dla ogólnej poprawy czynności roboczej. Wyjątkowy system sterowania i kontroli ogrodzeń elektrycznych przez telefon komórkowy, tablet albo przez komputer.  

Przygotowania instalacji nowoczesnej inteligentnej farmy

Projektu poprzedzały staranne przygotowania i planowanie w postaci spotkań z technikami oraz z kierownictwem zoo. Przedstawione nam zostały wymagania, które ogrodzenia należy zabezpieczyć, i jakie są oczekiwania. Następnie została, przez naszych techników sprawdzona jakość sygnału w określonych miejscach instalacji. Ustalone zostało, iż w przypadku niektórych RF urządzeń będzie potrzeba zastosować antenę zewnętrzną, i to z powodu zbyt ciężkiego i kopcowatego terenu w miejscu instalacji. Po tych konsultacjach byliśmy przygotowani realizować umówioną instalację i następne uruchomienie systemu.

“Nowy system ochrony elektrycznej umożliwia nam mieć ciągłe ogrodzenia elektryczne pod kontrolą i też ułatwia wykrywanie konkretnego miejsca awarii. Ogólnie chodzi o naprawdę wyjątkowy system.“ 

                                                                             Roman Horský - Zoo Zlín 

Celem była instalacja systemu nowoczesnej inteligentnej farmy dla pięć wybiegów w areału zoo. Konkretnie chodzi o wybiegi dla niedźwiedzi, lwów, dżelad, tygrysów i hien. Na każde ogrodzenia zainstalowane zostały dwa mocne generatory ogrodzenia elektrycznego energy DUO RF EDX150 o mocy 15 J oraz na podstawie zapotrzebowania 2 aż 4 monitory kontrolne MX10, które mają za zadanie dozorowanie bramy wejściowej oraz punktów krytycznych zewnętrznych ogrodzeń. Wszystkie urządzenia są następnie sterowane z dwu centralnych jednostek FENCE Wi-Fi GATEWAY GW100. Jedną z istotnych części instalacji było też uruchomienie aplikacji webowej, aplikacja fencee Cloud na jednym komputerze centralnym.

Smart farm fencee in Zoo

Idziemy na to

W dniu instalacji, jesiennym poranku, spotkaliśmy się przed budynkiem zoo Zlin z głównym technikiem, który zajmował się od strony zoo stroną techniczną instalacji. Przygotowane wózki do transportu materiału aż bezpośrednio k ogrodzeniu i uczynny personel u każdego wybiegu, który już był przygotowany na nasze przyjście. Więc nie trzeba było na nikogo czekać, wszystko kręciło się tak jak powinno. Technicy po dopołudniowej instalacji dwu ogrodzeń i po dobrym obiedzie w miejscowej restauracji, podjęły prace na trzech pozostałych wybiegach. Około 16:00 godziny wszystko było gotowe. Zainstalowane, podłączone, sparowane. Pięć wybiegów zostało z powodzeniem zabezpieczone nowymi inteligentnymi RF ogrodzeniami, które zostały następnie podłączone do fencee Cloud i sparowane z centralnym Gateway sterowania. Ta została zainstalowana na odpowiednim podwyższonym miejscu do pomieszczenia technologicznego budynku zoo. Ostatnią częścią projektu było uruchomienie systemu w głównym komputerze. Nastawienie wszystkich wymaganych wartości alarmów na poszczególnych ogrodzeniach, przyporządkowanie dostępów i praw poszczególnych użytkowników i jako ostatni krok następowało wyszkolenie głównego technika zoo.

Modern smart famr fencee ZOO

Podsumowanie i podziękowanie

Cała instalacja zajęła nam 1 dzień roboczy i mamy nadzieję, że dla pracowników zoo będzie dużym dorobkiem i zaoszczędzi czas przy wykonywaniu już i tak świetnej pracy. Dzięki systemowi nowoczesnej inteligentnej farmy zoologowie mają aktualnie w swoich telefonach komórkowych ciągły przegląd o stanie ogrodzeń dosłownie skądkolwiek i w przypadku problemów ich telefon natychmiast informuje notyfikacją w postaci wiadomości i za pośrednictwem e-mailu. Z głównego komputera może następnie technik monitorować i sterować wszystkimi ogrodzeniami i otrzyma tak kompletny przegląd o wszystkich wybiegach w areału. Oświadczenie i podziękowanie od dyrektora zoo Zlin Romana Horského następnie podsumowuje wszystko, co system postępowej farmy umożliwia. “Nowy system elektrycznego zabezpieczenia nam umożliwia mieć ogrodzenia pod ciągłą kontrolą i ułatwia też ujawnianie konkretnego miejsca awarii. Po wszystkich stronach naprawdę wyjątkowy system.“

Bardzo dla nas znaczy współpraca z ogrodem zoologicznym Zlin. Jesteśmy przekonani, że dzięki funkcyjności i dorobku całego systemu będzie następnych produktów inteligentnej farmy w ogrodzie zoologicznym przybywać.

Oglądaj wideo o nowoczesnej inteligentnej farmie i o aplikacji fencee Cloud

Krótkie wideo z praktycznym pokazem aplikacji fencee Cloud, dzięki której można sterować i kontrolować ogrodzenie przy pomocy telefonu komórkowego, tabletu albo PC. 

W przypadku, że zastanawiasz się o systemie inteligentnej farmy, prosimy skontaktuj się z nami. Chętnie Ci odpowiemy na wszystkie niejasności i pomożemy rozwiązać szczegóły w przypadku zakupu i uruchomienia naszego systemu.

Napisz do nas

* *

Przesyłając formularz wyrażam zgodę przetwarzanie danych osobowych